به گزارش صبح‌مشرق، دوره عالی جنگ شناختی در مرکز سایبری به صورت مجازی برگزار شد. این دوره ۱۶ ساعته با تدریس هادی طوماری استاد علوم ارتباطات و سرپرست مجمع اصحاب رسانه و هنر اجرا شد.

هادی طوماری در این دوره عالی با اشاره به بحران فضای مجازی اظهار داشت: امروز در عصر جنگ شناختی و جنگ روایت‌ها زندگی می‌کنیم و سرعت تولید و انتشار خبر به ثانیه‌ها رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه عدم توجه به سواد رسانه‌ای موجب بی‌سوادی جامعه است افزود: بحران طبقه متوسط‌ها با تلفیق بحران فضای مجازی به یک ابرچالش اجتماعی تبدیل شده است.

 

این استاد علوم ارتباطات خاطرنشان کرد: جامعه رسانه دانشگاهی همزمان با رشد فضای مجازی رشد پیدا نکرده است و امروز نیازمند ایجاد و تعریف رشته‌های مهندسی خبر و روزنامه‌نگاری تحقیقی در مراکز آموزش عالی هستیم.

هدف جنگ شناختی، ایجاد تحول در نحوه نگرش شما به محیط پیرامون و زمینه سازی برای انجام کاری خاص از جانب شماست. یکی از مثال های جدید این نوع جنگ را می توان در اثرگذاری نوع خریدی که از طرف مشتری اتفاق می افتد جست و جو کرد. جنگ شناختی همان جنگ روانی است که به شکل چندلایه اجرا می شود. مثلا ممکن است تبلیغات برای جلب نظر مردم به گونه ای انجام شود که بخشی از جامعه هدف از بین برود.

انتهای پیام/